Kes peaks korstnaid pühkima?

Tuleohutuse seaduse järgi võib inimene eramajas teatud juhtudel ohutusnõudeid järgides pühkida korstnat ise, kuid iga viie aasta tagant tuleb lasta seda teha kvalifitseeritud korstnapühkijal, kes väljastab tehtud tööde kohta akti. Ühismajades ning avalikes hoonetes on nõutud, et ainult korstnapühkija võib küttekoldeid puhastada. Kuid ise pühkimine ei anna garantiid, et töö on teostatud korrektselt ning küttekolded on valmis teid ohutult teenindama. Seetõttu tuleks tellida õppinud kutsetunnistust omav korstnapühkija, kes teostab töö kiiresti ning kvaliteetselt, mis annab teile garantii küttekollete töökindluses terveks aastaks. Kutsetunnistuse kehtivust tuleb enne töö tellimist kindlasti kontrollida aadressil http://kutsekoda.ee/et/kutseregister/kutsetunnistused

Korstnapühkijat tellides tuleb tähele panna, et paljud inimesed reklaamivad end olevat korstnapühkija, ilma, et omaksid selleks SA Kutsekoda poolt kinnitatud kvalifikatsiooni. Isehakanud korstnapühkijatel aga ei ole tihti vajalikku varustust ning teadmisi kvaliteetse töö teostamiseks. See on sama, mis pühkida korsten ise.

Vaid professionaalne korstnapühkija teostab töid nii, et küttekolded oleksid puhtad ja ohutud, et teostatud töö oleksid kooskõlas seadusega.
Peale hooldustöid saab korstnapühkijalt akti, millele mõlemad pooled alla kirjutavad. Aktil on kirjas tehtud tööd ning korstnapühkija kutsetunnistuse number.

TEGEVUSALAD

Meie peamisteks tegevusaladeks on:

  • Korstnapühkimisteenus
  • Katuste ja vintskappide ehitus
  • Fassaaditööd
  • Krohvimistööd
  • Hoonete soojustamine

Allrai OÜ 

Lääne-Viru maakond, Rakvere vald, Sõmeru alevik, Puiestee tn 13-16
Postiindeks: 44201
Registrikood: 12285054
KMKR nr: EE101644132
a/a SEB EE531010220207438229
Tel: +372 56 357 476
Tel: +372 52 25 830
E- mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Korstnapühkimise varustuse soetamist ja täiendamist toetas Maaeluarengukava Leader programm.